Deník

Ovečky

15. července 2015 v 14:30 | Šárka

V pondělí 13.7. jsme s Jirem poprvé "pásli" ovce. V životě mě nenapadlo, že tuto aktivitu někdy zkusím, ale okolnosti - kdy se v rodině omylem objevily ovce - mě donutily toto řešit. Díky kamarádce jsme tedy vyrazili na první pasení. A musím říct, že to stálo za to. Jiro je opravdu hodně divoký a po chvíli začal pěkně zlobit (chodil blízko ovcí). Okamžitě první reakce, když byl na volno, byla taková, že začal kroužit v dostatečné vzdálenosti okolo stáda, v ten moment jsem věděla, že to půjde.
Na posledním kole už krásně běhal okolo bez tendencí jít do stáda. Těšíme se, jak to bude pokračovat dále.

Aktualizace 8.8.2015

S ovečkami postupně pokračujeme a Jiro je velmi chválen za skvělou poslušnost. Momentálně pracujeme na směrech a vzdáleností u ovcí.

SVOD

20. května 2015 v 22:59 | Šárka
16. 5. 2015 se Jiro zúčastnil Svodu v kempu Baldovec. Velký dík patří naší chovatelce Lucce, díky které jsme se na akci vůbec dostali :)). Až na to úmorné čekání na rozpáleném slunci to byl velmi příjemně strávený den díky skvělé společnosti.
Myslela jsem si, že písmenek bude víc, ale nakonec Jiro získal docela pěkný kód.

A1,H1,K3,U3,W2

(55 cm, delší uši, světle hnědé oko, oční okruží, středně syté znaky)
ZDROJ fotografií (mnohokrát děkuji)

U ucha bylo řečeno, že kdyby ho Jiji neměl tak barevný, tak by vypadalo nejspíše menší, ale protože je blond ;D. Sama vidím, že to ucho není pidi, takže uvidíme jestli mu do nich ještě trošku zmohutní hlava. To samé platí u barvy oka - chvíli se nad tím jednalo a věřím, že do bonitace ztmavne, protože některá K3 nejsou s tím Jirovým porovnatelná. Z čeho mám však největší radost je z výšky, všech zubů, varlátek a celkového chování při prohlídce. :))

Do bonitace, kterou absolvujeme, pokud vyjdou dobře rentgeny, na které se chystáme v červu, se musíme naučit běhat v kruhu, protože co jsme tam předvedli... to byl nefalšovaný výkon. Ji stále cválal a když už necválal, tak jsem ho měla tak na krátko (za strachu, že se přerazíme :D), že se nemohl vůbec předvést. No, jestli to se někdy naučíme...

Upřímně jsem ráda, že to máme za sebou a už se na svodu snad nikdy neukážu, jelikož mi nepřipadají v pořádku neovladatelní psi na volno. Mou nechuť se zúčastnit něčeho podobného posílil jeden zážitek; Ji byl stále se mnou, ale vyklouzlo mi mokré vodítko, když za námi opakovaně chodila jedna fenka a Ji to už nevydržel a šel si ji omrknout, jenže fenka začala před Jirem utíkat a tak ten můj puberťák nevnímal nic než pohybující se fenku. Po 2 velkých kruzích okolo stromu, který stál opodál jsem ho byla schopna konečně přivolat - a to jen díky tomu, že zrovna běželi naším směrem. V případě zajištění psů by se nic takového nedělo. Myslím, že více jak 4x vběhl pes do kruhu v průběhu posuzování. I když jsem frustrovaná spíše z toho, že mi vyklouzlo vodítko, nejsem si jista jak moc v pořádku je takto nezodpovědné chování majitelů.

Vera má 4 roky

24. ledna 2015 v 16:41 | Šárka
Vera 17. 1. 2015 oslavila 4. rok svého života! Přejeme, ať ji drží pevné zdraví jako doposud.

4 roky

7. listopadu 2014 v 12:22 | Šárka
Dnes by měl Eugene 4 roky. Ráda bych sepsala k této příležitosti pár myšlenek, které mi již měsíce problikávají v hlavě. Eugene byl perfektním prvním psem. První pes by totiž neměl být zdaleka perfektní. První pes by měl člověka naučit pokoře a těm věcem, ve kterých má mezeru. U mě to byla v prvé řadě trpělivost. Každý majitel kraťandy mi dá za pravdu, že s tímto plemenem je jí potřeba opravdu hodně. Eugene mě naučit mnoho věcí, které mohu nadále aplikovat nejen v kynologické sféře, ale také v běžném životě. A i o tom kynologie je. Za tu krátkou dobu, kterou se mnou byl, mi stačil předat vše, co jsem potřebovala.

Přeji sourozencům vše nejlepší ke 4. narozeninám!

Říjen 2014

4. listopadu 2014 v 16:13 | Šárka
Poslední měsíc bojujeme s Jirem na obranách. Od chvíle co přezubil, se jeho postoj ke všemu s tím spojené naprosto změnil. Postupně se budeme propracovávat k nějakému cíli. Máme ještě dost času na nějaké závěry. Přikládám jednu fotku, na té vypadá dokonce jakože něco dělá ;D.


Teď trochu z jiného soudku. Chystáme se s Jirem na Hanáckou výstavu, která se pořádá v lednu 2015. Tak uvidíme jak blonďák dopadne - pokud vše vyjde.


Jako poslední přikládám dvě videa extra krátkých stop (ten den kvůli mým nervům, nechtěla jsem mu to zkazit, tak radši...). První video ZDE, druhé pak ZDE.
Vera se konečně nějakým způsobem na stopách srovnala a pokud se dopiluje obrana, můžeme se co nejdříve těšit na nějakou splněnou zkoušku.

Září 2014

26. září 2014 v 9:26 | Šárka
A je to tu. Září. Pro mě osobně to znamená o trochu větší změny, jelikož jsem nastoupila na univerzitu. Očekávejte tudíž, milí čtenáři, že příspěvky mírně prořídnou. Pokusím se přispívat alespoň 1x měsíčně jakýsi souhrn událostí. Samozřejmě, pokud nějaké budou. Tyto dny jsme mírně povolili ve výcviku, ale jak si zvyknu na nový režim (který mi dává zabrat), opět začneme se zdokonalováním se.
Omlouvám se, že v příspěvku nebudu mít nic nového o Veře :/. To se snad také brzy změní a bude vykázaná nějaká aktivita. Plánuji natočit Veřinu poslušnost :)).


Jak určitě víte. Jiro má 5 měsíců a stává se z něj krásný kluk. Proto přidávám postojovku, kterou jsem pořídila těsně před jeho dosaženými 5ti měsíci. ZDE výběr Jirových fotek za září.


S kamarádkou Terezou a její bílou ovčandou Bee jsme se na začátku měsíce domluvily na procházku v Mariánském Údolí a pozdější účast (pro mě čistě fanouškovskou) na nohejbalovém zápase. Byl to vyčerpávající den ve znamení socializace. 5x jsme přesedali na jiné spoje MHD, 2x se svezli v autě s cizím psem (celou dobu ležel :)..) a protáhla jsem jej frekventovanými místy jako je Hlavas a Stará Osada. Vše zvládl na jedničku, až na to, že si chtěl hrát (nebo otravovat) malou yorkšírku, která by to mohla pěkně schytat, díky váhovému rozdílu. To, že za ní prostě nesmí pochopil asi po hodině.
Jak jsem již zmínila, po procházce jsme jeli na nohejbalový zápas, kterého se zúčastnila Terka. Myslím, že to byla jak skvělá podívaná, tak úžasná zkušenost pro Jira :)).
Fotky naleznete ZDE


Rozhodla jsem se, že Jira provedu samotným Štatlem - centrem Brna. Všechno proběhlo bez problému, kromě tahání na vodítku a štěkání na cizí psy. Uvidíme, jak se bude vyvíjet nadále.


V úterý jsme se vydali na procházku s Evčou a Zirou. Známe se spolu již delší dobu přes internet, ale až teď nastala možnost osobně se sejít. A musím říci, že to bylo opravdu příjemně strávené odpoledne. Jelikož jsou Jiro se Zirou podobného věku, mohli se po svém způsobu přirozené unavit. A my jsme mohly mluvit a mluvit, však jak to lidé stejného zájmu dělají. Bylo skvělé si opět popovídat s člověkem střízlivých názorů.
Musím říci, že mě také motivovalo vidět, jak krásně Zira ve svém věku chodí na vodítku. Toho jsem s Jirem stále ještě nedocílila díky "vodítkové pauze" během prázdnin na vesnici. Ale konec výmluv, už jsem začala tvrdě pracovat na Jirovic "ovladatelnosti v denním" životě. Co mě ale překvapilo bylo naše odložení, které Jiro jakoby neznal. Opravdu si (mně) udělal pěknou ostudu. Hold budeme muset cvičit odložení v přítomnosti více psů a ruchů.
Úterní odpoledne mi toho dost přineslo a já doufám, že se budeme moci opět - co nejdříve - sejít.
Evi, omlouvám se za sprosté ukradnutí fotografií na stránky ;D. Příště mi to můžeš oplatit. Děkuji za super fotky :)).

Srpen 2014

22. srpna 2014 v 23:47 | Šárka
Konec prázdnin se blíží a já mohu říci, že jsme toho zvládli opravdu hodně. Hlavně ohledně stopování, jelikož jsme ty tři měsíce na vesnici, kde máme, na rozdíl od Brna, možnost ploch. Takže kromě těch deštivých/příliš parných dní stopujeme denně.
Jiro již dělá klasické stopy se zvýrazněnými lomy. Vera intenzivně procvičuje lomy.


4. 8. jsme vzali Jira na socializaci/procházku do Uherského Hradiště. Vše zvládl s přehledem. Sice jsme z Brna, ale zatím jsem jej nikdy nevzala do jeho centra. Jediný problém, který nastal, a který nám už delší dobu dělá problém, je štěkot na další psy, které potkáváme na procházkách. Vidím to jako reálný problém a musíme to začít nějak řešit... Na druhou stranu mě takto ochránil před ratlíkem, který je znám, že kouše lidi, kteří jdou okolo jeho pozemku. Jednoduše jej zahnal.
Po procházce v UH jsme si šli zaplavat. A Jirovi to jde skvěle. Akorát neplave k nikomu jinému než ke mně.


Jako nejdůležitější nový povel považuji povel stůj, který jsem začala učit ze sobecké představy focení postojovek. Jiro během 3 dní pochopil a do týdne jsme měli naučeno. Hodně cvičíme, aby Jiro neodcházel z pozemku bez dovolení, k čemuž nemá sklony, pokud nejsme venku. Opět velmi rychle pochopil, že se ven bez pozvání nesmí.


Velmi si užíváme společné procházky. Nemá tendence se příliš vzdalovat, má skvělé přivolání a stále si mě hlídá. Jsem zvědava, zda se tyto vlastnosti nějak pozmění, nebo zůstanou. Také zůstal v klidu, když se před námi vzneslo s hrozným křikem hejno koroptví.


Nové fotografie naleznete ZDE (Jirovi postojovky), ZDE (procházka na cyklostezku) a ZDE (dnešní procházka).
Video Jirovi chůze u nohy naleznete ZDE a krátké video krátké stopy ZDE.

I na plavání došlo.

26. července 2014 v 19:11 | Šárka
Jelikož v Brně není tolik možností, zeptala jsem se kamarádky z UH, kam k tady k vodě. Blo nám doporučeno skvělé místo. Vera vodu ráda, ale neuměla doposud příliš plavat, takže jsme se jí snažily s Dagi trochu věnovat a ejhle, za míčkem to jde. Co nás ale překvapilo... Jiro začal okamžitě plavat. V jedné chvíli byl najednou ve vodě a plaval. Více fotek najdete ZDE. Jiro se také naučil raplit a seznámil se s koněm. Měl z něj zdravý respekt (ze začátku možná věco více jak respekt) a choval se vzorně.

Natočila jsem video nácviku hrabání na povel. V blízké době plánuji natočit více triků, které již zvládáme :)). Video najdete ZDE. Fotografie z večerního "cvičení" na našek cvičáku najdete ZDE.
22. 7. jsme se s kamarádkou a majitelkou fenky BŠO Bee-Gee Pett's Wolf vydali na procházku do lomu pod Zetorem. Fotografie najdete ZDE.

ADD: 1.8/19:30; Pár dnešních fotek Very a Jira ZDE. Jirovi jsem začala šlapat stopy ve tvaru podkovy (čtverec bez stěny) a mladému pánovi se začaly kývat vrchní incisivi.
ADD: 3.8./19:04; Jirovi vypadl první zub! Velmi mě překvapilo, že to byla spodní jednička, když ty jeho vrchní plavou jako v másle pochaném v létě mimo lednici. Jeho stopy jsou zatím úžasné!

Nejen zkoušky MZŘ

1. července 2014 v 22:51 | Šárka
26.6./23:40
Na YT jsem nahrála 2 videa. První je krátká ukázka Jirovi 5. stopy ZDE (dodám, že ke dni 1.7. již máme za sebou 8 čtverečků). Druhé video bych nejradši nechala jen pro sebe, ale chci ukázat, co již lištička umí (přecijen jsem žena a vadí mi, když na videu vypadám několikanásobná, a to nejen díky volbě oblečení). Najdete jej ZDE.

29.6. 2014 proběhly v KK Břestek zkoušky dle MZŘ. Ráda bych zde zmínila, že se mi tato akce líbila, jelikož jsem měla tu možnost potkat nové lidi. Přijeli k nám totiž - mimo nám známé tváře - i super členové ze ZKO Hřivinův Újezd. Jsem ráda, že jsem mohla poznat takto střízlivé lidi :)). Fotografie, které nafotila Pavla Plšková na foťák Ywetty Žákové, naleznete ZDE. Dodala bych, že zkoušky složilo všech zúčastněných 7 psů se svými psovody a organizačně se vše také vydařilo.
Krásná, razantní obrana, kterou předvedl Akim Eiwa Bohemia (psovod Zdeněk Kočík). FOTO

Jiro oslavil 11 týdnů a hned druhý den na to mu spadlo opět ouško. Takže si nejspíše tímto zanechává svůj štěněčí vzhled, jelikož jinak začíná vypadat jako chlap. Delší nohy a 10 kilo.
Jelikož zde mluvím o nějakých fyzických změnách zmíním něco málo o krmivu. Jira jsem postupně z krmění, na které byl zvyklý již od chovatelky, převedla na granule Taste of the Wild. Musím říci, že pséko prospívá, má perfektní srst a adekvátně/rovnoměrně přibývá na hmotnosti a velikosti. Granule jsou tmavší a velmi odlišně voní. A upozorňuji na výběr slova "voní". Konečně vidím setkání kvality s cenou.
11 týdnů

Dnes - 1.7. 2014 - jsem se pokusila, společně s Dagi, vyfotit Veru v postoji. Musím stanovit, že je z ní překrásná dáma. Zdá se nám, že za poslední měsíce zmohutněla a vyrostla. Opravdu se nám líbí - a to nejen z důvodu, že je naše :)).
Dagi s Verou byly opět pozvány uspořádat přednášku. Tentokrát na SŠ v Uherské Hradišti. Přibude o tom vlastní článek.

Tyto dny si užíváme naplno. Jsme valnou většinu času na vesnici, kde máme k dispozici nekonečné prostory k vyblbnutí a stopování. Jednoduše relaxujeme a děláme co nás baví. Jiro je neuvěřitelně šikovný a učí se pod mým vedením velmi rychle novým věcem a Vera se zdokonaluje v již naučených úkonech. (V blízké době natočím videa Jirovic chůze u nohy (ADD: 12h/4.7.; VIDEO) a poslušnost Very.)
A jak vlastně vychází Jiro s Verou? Více fotek ZDE.


Reálně...

24. června 2014 v 13:04 | Šárka
Stále žijeme. Užíváme si léta (well, hlavně v ranních a večerních hodinách). Pořád mám pocit, že zanedbávám informace o Veře, ale musíte mi prominout, jelikož v jejím případě se tolik novinek neděje. Pokračuje ve výcviku a dělá radost.

Jelikož jsem úspěšně odmaturovala a věděla o přijetí na univerzitu již před odběrem Jira, měla jsem možnost s ním být doslova 24/7. Ale uvážila jsem, že by v září mohl nastat jistý problém, až začnu opět studovat. Takže bereme vše s mírou, ale užíváme si společně strávený čas naplno.
Máme to štěstí, že se v Brně vždy něco opravuje a tak jsme se byly projít v blízké ulici, kde jezdí bagry, jsou zde můstky přes díry v chodnících a velká koncentrace hlučných dělníků. Také jsme se projeli trajflem (pro cajzly; trolejbusem), což byla spíše adrenalinová záležitost pro mě samotnou, jelikož si nejsem jista pravidly týkajících se převážení psů na šalinkartu (pro cajzly; předplacená průkazka? jízdenka?). Jiro to snesl naprosto bez problému.

Abych jen nechválila, máme i jisté problémy, které se postupně věkem budou odbourávat. Jiro běží za každým člověkem, kterého vidí (kromě cyklistů a pejskařů). Jde o věc, kterou jen tak neodnaučím, jelikož je stále "huňaté, roztomilé štěňátko" a každý se na něj okamžitě vrhá. Lidi by se měli naučit, že né každého psa si mohou pohladit jak se jim zachce.
Dalším problémem je reakce na cizí psy. To je věc, která mě zatím netíží, jelikož to trdlo se musí naučit zhodnotit situaci. Jen se bojím, aby je mladík nevyprovokoval.

To bylo o výchově. Co se týká výcviku; Jiro zvládá povely sedni a pac (bez luringu). U lehni a chůze u nohy prokrmuji. Naučili jsme se pomocí shapingu "postavení se na vyvýšené místo" (povel; 손에, son-e). Momentálně pracujeme na "odložení" (v této fázi, aby zůstal chvíli na místě). Přivolání je bez problémů a začíná si osvojovat procházková slova určující tempo a směr.

ADD: 25.6./15:06; Přidáno pár nových fotek na RAJČE


Tentokrát pouze dohlížíme

17. června 2014 v 11:03 | Šárka
Na našem cvičáku proběhly 15. 6. 2014 zkoušky dle NZŘ. Tentokrát jsme se s Dagi nezúčastnily se psy, ale pomáhaly jsme organizovat. A to z důvodů, že Vera měla kvůli Markétce krátkou cvičící pauzu a já nemám momentálně psa, se kterým bych se mohla zúčastnit. Z tohoto postu jsem byla více nervóznější, než když jsme s Eugenem minule na tom místě šli skládat zkoušky. Mám neuvěřitelnou radost, jelikož zkoušky složili první psovodi se svými psy, kterým jsem vypomáhala s výcvikem (nechci se nazývat výcvikářem, jelikož jsem toho zatím příliš nedosáhla). Dalo mi to novou chuť do práce.
Chtěla bych také zmínit, že jsem ráda za nás menší cvičák, který spojuje perfektní skupinu lidí, která nehledí na plemeno, preference ohledně způsobu výcviku či další aspekty, které mnohdy vylučují člena z kolektivu.
Čekání na zahájení zkoušek.

Jira i Veru jsme však vzaly s sebou. Sice se říká, že by se štěndo nemělo brát na místa, kde je vyšší koncentrace psů, ale mám jistotu, že naši členové jsou zodpovědní a jejich psi nejsou nositeli žádné infekce. Takže naopak, jen ať se mladý otrkává. :)) Také jsem jej co nejdříve chtěla naučit, že odkládačka na cvičáku je skvělé místo pro odpočinek.
Ten malý rebel by šel s každým domů. Opravdu miluje lidi a děti. Z jeho povahy jsem opravdu nadšená.
Jiro a teta na hlídání.

Ještě abych nezapomněla. Byli jsme s Jirem na přeočkování a jak jej jindy nic nepřekvapí, u včeličky pěkně zanadával. Snad pochopil, že o nic nejde a příští očkování bude bez jakékoliv reakce. Celou ordinaci prozkoumal a dokonce se nechal zvážit - 7,2 kg.
Musím dodat ještě jeden poznatek. Takto tvrdohlavé štěně jsem ještě neviděla. Ale dělá mi obrovskou radost. Začíná nosit aportky :)).
Ještě jedna ze zkoušek. Pan pozorovatel.

ADD: 17.6./21:30; Dnes jsme opět zkoušeli nášlapový čtverec a bylo to o poznání lepší jak poprvé (dalo se to čekat). Jiro soustředěně vyhledával. Byl pečlivý a přesný. Velmi se těším na další!
Vera tyto dny dělá kratší a "intenzivnější" stopy kvůli lepší motivaci a přesnosti.

It's boiling hot!

11. června 2014 v 19:51 | Šárka
Představovala jsem si, jak se s Jirem okamžitě vrhneme na výcvik, socializaci a tak dále a tak dále.. A nepředstavovala jsem si, že už v této době budou takovéto vedra.

Kromě toho příšerného počasí je vše perfektní. Jiro již slyší na jméno a drží se se smečkou (cíleně, ne že musí). Je opravdu komunikativní. S čím máme jediný problém - Vera si s ním chce hrát po rotvajleřím způsobu a to se malému nelíbí (čemuž se rozhodně nedivím, jelikož tento způsob je jedním z těch drsnějších).
Je relativně hodný, jelikož je stále pod dohledem a případným škodám zabraňujeme. Zatím má na svědomí pouze prokousnutý dětský bazének a neví, že je stále ve vývoji a nesmí skákat ze zídek a schodů.

Zítra ráno plánuji zkusit s Jirem první stopy. Pokud budu mít tu možnost, napíši jak se nám dařilo (nejsem si jista, zda budeme mít čas dokud bude nižší teplota).
ADD; ráno 12.6.; Tak Jiro zhodnotil situaci a usoudil, že prozatím bude stačit, když bude "stopovat" v leže. (Aneb, postačí lehnout si doprostřed nášlapového čtverce a vyžírat odměny okolo.)

Video jak unavit RTW; ZDE
Pár fotek ZDE

První dojmy

8. června 2014 v 22:13 | Šárka
Ráda bych věnovala dnešní článek mým prvním dojmům z Jira. Píši relativně brzy, jelikož mladík již dost ukazuje co v něm je a připravuje nás, že se máme ještě na co těšit.
Mým velkým přáním bylo, aby byl velmi fixovaný na aportky a všechno, co se dá vzít do tlamičky - což se mi zatím vyplnilo, jelikož bere naprosto všechno od kamenů až po mladší sestru. Převelice miluje dřevo. Jeden z jeho hlodavčích předků, které nám zatajili, mu předal tuto tendenci stále o něco brousit zoubky. U přetahování krásně drží a dlouho se dokáže soustředit.
Co se týče dalšího výcviku; již zvládá přicházet na jméno a chápe předpřípravu na přivolání ke mně (couvání psovoda - předsedání psa). Mohu říci, že si sedá. S leháním je to složitější, ale nechá se navést do polohy. Jediné s čím ještě bojujeme je chůze na vodítku - což se brzy poddá. Také jsme již začali prokrmovat u nohy a z legrace dáváme pac. Jsou to jen takové maličkosti, které později vytvoří základ všeho.

Ohledně chování jako takového mě překvapilo snad nejvíce neustálé brebentění. Žvatlá dokonce i při jídle. Vyjadřuje jím zájem, rozrušení, vzrušení - vlastně všechno. (ADD, 9.6./18:20; Kecá i ze spaní.) Nic jej však nepřekvapí. Může spát během opodál probíhajícímu sekání trávy, neleká se náhlých zvuků ani situací.
Na procházky chodíme ve 4-členné smečce. Velmi si nás hlídá a statečně ťapká v naší blízkosti - nejlépe mezi dvěma dvojnožci. Jen jednou za čas se v něm probere Casanova a chce pokračovat s nějakou pěknou slečnou.

A jak malý vychází s Verou? Stále spolu nejsou bez dozoru, ale Jiro s tetou Verou vychází velmi dobře. Znáte však zajisté temperament rotvajlera. Jen se bojíme, aby jej teta samou láskou neuťápla.
Akorát jsme se od kolemjdoucích dozvěděli, že je jejím potomkem. Ale po té, co jsem vlastnila KK v blue-merle provedení, mě žádný z těchto názorů nemůže překvapit.

ADD; 9.6./23:30 - už jsem zmínila, že naše váha ukázala číslo 7? Je to vůbec možné?

Fotografie: ZDE
Video s petkou: ZDE
ADD; 10.6. - Další video Jirových her ZDE


Přírůstek do smečky

7. června 2014 v 8:49 | Šárka
6. 6. 2014 k nám přibyl nový člen smečky. Volacím jménem Jiro (Džiró), "papírovým" pak Brego Black Monster, což se velmi hodí k naší fence Fast Devils, jak jste si jistě všimli ;)).

Určitě se dočkám ještě spousty dotazů, proč jsem si pořídila zrovna Chodského psa a nešla jsem znovu do kraťandy. Pokusím se upřímně a stručně zodpovědět tuto jednoduchou otázku. Prvně bych chtěla říci, že plemeno chodského psa jsem měla vyhlídnuté již delší dobu a chtěla jsem jedince této plemenné příslušnosti jednou pořídit k Eugenovi. Bohužel jsem si toto přání vyplnit nemohla. Osud to chtěl jinak. Teď bych chtěla zdůvodnit, proč jsem opět, jako většina majitelů, nešla do KK. Má to naprosto čistý význam. Eugene byl pro mě vymodleným - a v mých očích - dokonalým psem. Ještě v době, kdy jsem vybírala nové štěndo, jsem de facto nesnesla pohled na KK. Tak moc to bylo bolestivé. Ještě větším důvodem bylo, že jsem v budoucnu nechtěla nové štěndo s Eugenem srovnávat. Opravdu věřte, že Eugene byl pro mě vrcholem dokonalosti. Vše rychle chápal, byl rychlý, ohebný, aportér s jedinečnou osobností a smyslem pro humor. Nechávám tomu volný průběh. Třeba mě opět potká štěstí v merlované podobě. Zatím se však musím pomalu vyrovnat s tím, co se stalo.

Jak se prozatím jeví Jiro (první dva dny)? Cesta z vesničky poblíž Hodonína až do Brna proběhla v naprostém pořádku. Jiro byl naopak zvědav ohledně všeho - vyjímaje mě. Dokonce jsem se párkrát bála, ať neskončíme někde v příkopě, jelikož mladík jevil velký zájem o řadící páku a ruční brzdu. Nakonec jsme to však všechno zvládli a mohli se pomalu seznamovat s prostředím.
Mohu tento den shrnout, že byl nad očekávání. Jiro je velmi komunikativní štěndo. Moc se těším na nadcházející dny.

Pár fotek z prvního dne ZDE

Vodní hrátky

29. května 2014 v 11:06 | Šárka
V úterý 27. 5. 2014 jsme společně s Verou, Bee-Gee Pett's Wolf a její majitelkou Terezou byly na příjmené procházce okolo řeky.
Fotky: ZDE

Jak se chovat v přítomnosti psa?

17. května 2014 v 21:21 | Šárka
Dagi s Verou byly pozvány na ZŠ v Uherském Hradišti, uspořádaly zde přednášku pro I. a II. třídu, "Jak se uchránit před útokem psa". V dnešní době je důležité naučit již nejmladší děti jak se vlastně chovat v přítomnosti psa - co si můžou a co nesmí v jejich přítomnosti dovolit.
Je důležité ukázat - médii pojmenovaná tzv. "bojová plemena" - i široké veřejnosti. Je přímo nutné, aby si každý zapamatoval, že jediným důvodem, který vede psa k útoku je člověk samotný.
Osobně si troufnu říci, že Vera svou přítomností změní názor každého, kdo má tu čest. Jejich cílem však nebylo naučit děti, že každý pes je kamarád, ale bytost, která si žádá vlastní "osobní" prostor a před jakýmkoliv kontaktem se díte nejdříve musí zeptat přítomného majitele, zda se mohou psa dotknout a později se "skamarádit". V opačném případě, když se psa bojíme, je nutné, abychom neběželi od psa, ale zůstali co nejvíce v klidu. Hlavně žádným způsobem na sebe neupozorňovat, jako např.: rozhazování rukou, prudké a rychlé pohyby, křik, upřený pohled do očí a vlastně jakákoliv akce, která by mohla psa vyprovokovat.
Děti se také naučily jakou zaujmout polohu, když už dojde k tomu nejhoršímu a jsou napadeni agresivním psem.

Poslední, menší, částí byla ukázka jednoduchých triků, které se všichni psi - pod dobrým vedením - dokáží lehce naučit. Tato část mohla také žáky podnítit k aktivitě s vlastním psem. To přispěje nejen k lepší fyzické kondici dítěte, ale také lepšímu vztahu psa s celou rodinou a jeho ovladatelnosti.

Dostalo se jim jen pozitivních ohlasů a jeden chlapec dokonce díky Veře překonal svou hrůzu ze psů! Jde o úžasnou zkušenost pro obě strany.

Fotogalerie naleznete na tomto odkazu: FOTOGALERIE

Vera si to očividně také náležitě užila.

ZZO

14. října 2013 v 15:29 | Šárka
Zkoušky ZZO; 13. října 2013

CZ: Anubis In-Sitú i Aska Fast Devils složili zkoušku ZZO.
ENG: Anubis In-Sitú and Aska Fast Devils passed the ZZO exam.
EO: Anubis In-Sitú kaj Aska Fast Devils pasis la ZZO teston.

Stejně jako minulý rok jsme i letos završili sezónu zkouškou. Byla sice o poznání lehčí jako BH, ale chtěli jsme přinést nějaké výsledky ;). Zkoušku jsme si dokonce velmi užili. Proto je někdy lepší, přestat se hnát za výsledky, vrátit se o krok zpět a pořádně si takto strávený čas užít.
Gratulujeme také Katce s Tobim, kteří zkoušku zvládli bez sebemenších problémů!

Postojovky léto 2013

23. června 2013 v 20:25 | Šárka

Nový člen rodiny

3. června 2013 v 22:07 | Šárka
Ráda bych objasnila, proč nejsme poslední dobou tak aktivní. Užíváme si klidných procházek, bez jakéhokoliv stresu. V prosinci do rodiny přišla nová osůbka. Nejmladší z rodiny Prochovníků, Markétka (domácky přezdívaná jako Mika). Plánujeme se navrátit mezi aktivní hned jak se situace trošku zklidní :)).

Zkoušky BH

7. října 2012 v 17:51 | Šárka
Zkoušky BH 7. října 2012
CZ: Anubis In-Sitú i Aska Fast Devils složili zkoušku BH.
ENG: Anubis In-Sitú and Aska Fast Devils passed the BH exam.
EO: Anubis In-Sitú kaj Aska Fast Devils pasis la BH teston.

podzimní Bílá Skála 2012

Tento rok jsme se opět zúčastnili výcvikového víkendu Bílá Skála v nádherném prostředí České Kanady. Trochu jsem pofotila :).

Užíváme prázdnin

6. srpna 2012 v 9:18 | Šárka
-Jako každé prázdniny se v Brně (tudíš i na internetu) moc neobjevíme. Užíváme prázdnin a krásného počasí (no, někdy až příliš "krásného").
-Zkoušky se nakonec nekonaly, proto si budeme muset počkat na jinou akci.
-Mám "pár" postojovek a fotek Eugena. Vera hárá, proto si počkejte (na pozemku ji fotit nebudu) na konec prázdnin.
-Eugene má nový profil a dvě fotky v podrubrice "Rosteme".
-Na podzim se chystáme na VV Bílé Skály.
-Šárka PŘÍSAHÁ, že stránky budou od září pravidelně AKTUALIZOVÁNY! (pokud bude co aktualizovat)

Víkend

29. ledna 2012 v 20:15 | Šárka
Prožili jsme nádherný, pséčkařský víkend. V sobotu jsem se s Eugenem vydala na agility k Janě Kuniské k námna KK Břestek (Společně s celou smečkou Gery-Jane, Tobiškem a Rudou). Konečně se začínáme s Eugenem vnímat; až přestanu dělat zbytečné chyby, tak věřím v úspěch; ale přes /skočka, tunel skočka/ šel dokonale :)).
V neděli klasické výcvik + překrásná procházka s Katkou od Tobiška. Vzniklo několik (mnoho) fotek.

^Vera Fast Devils a Anubis In-Sitú
Šárka

Vera má první rok!

18. ledna 2012 v 17:28 | Šárka
Máme zde dalšího oslavence, naše Aska Fast Devils "VERA" odlavila v úterý (17.1.2012) první rok života.

Vera je naše druhá rotvajlerka a musíme uznat, že pozorujeme rapidní rozdíl. Nemohu říci, zda lepší či horší. Musím pochválit její úžasnou, něžnou a myslitelskou povahu.
Cvičí s radostí, ale umí odpočívat. na děti je něžná, ostatní psi řeší jen v případě nějaké reakce z jejich strany. Je to velká změna, příjemná.

V tomto článku chci poukázat na změněnou fotku v profilu Eugena a naše youtube, na kterém je relativně dost videí.

VII. Hanácká národní výstava psů Brno 2012

9. ledna 2012 v 14:52 | Šárka
Oh, jak já si tento den užila. Byla to totiž má první výstava, kdy jsem nevystavovala. Sice jsem vyrazila jako marod, nnadopovaná všemi léky, které jsem v tu chvíli spěchu (zaspala jsem a z domu vyrazila až v 10:40h) našla, ale i tak jsem si příjemně promluvila se známými.
Též musím pogratulovat Kamči a Andílkovi ke skvělému VN1 / 4.

Fotky naleznete ZDE
Zde tabulka výsledků, které jsem pochytila, kdyby někdo věděl nedoplněné, nechť napíše. Nejsem si jista s posledními jmény.

284Aladin Hafin BlatnáVD3
285Mighty's Spring Meadow Hold OnVD2
286Neo Krásná LoukaV1, CAJC
287Beathan Bohemia ElenorV2, res. CAC
288Dongo Z Tau'riV1, CAC
289Brontés Bohemia ElenorV1, CAC, NV
290Caipiroska Smooth DrinksVN1, (1. nejlepší dorost)
291Arnika GlarikaV2
292Faya of Bohemia BaladaV3
293Melody Krásná Loukanedostavil se
294Nina Krásná LoukaV1, CAJC, BOJ
295Daphne Z Tau'riV1, CAC
296
297
Mighty's Spring Meadow Forest Queen
Lilian Krásná Louka

V1, CAC, NV, BOB
V1, CAC

Listopad

27. listopadu 2011 v 15:48 | Šárka
  1. Jelikož se Vera rozhodla dát k narozeninám Eugenovi trochu rozptýlení, nezbylo nám nic jiného než přestat na ten dlouhý měsíc cvičit. Než zkazit povely, radši dáme pauzu. I přes to doufáme, že se od jara začneme připravovat na nějaký druh zkoušky.
  2. Jistě jste si všimli, že jsme převlékli kabátek. Není to nic extra, ale na navodění "zimní" atmosféry to snad pomůže ;P.
  3. Provádím postupně úpravy v různých rubrikách a chystám nové.
  4. Chci upozornit na akci: brněnské Kraťandy napište, rádi bychom uspořádali různé procházky, přecijen je KK hra odlišná, můžeme probrat růzé témata, fígly ... ODKAZ
  5. V úvahu přichází DUO CACIB, Vera 100%, u Eugena se ještě rozhoduji.
 
 

Reklama