SVOD

20. května 2015 v 22:59 | Šárka |  Deník
16. 5. 2015 se Jiro zúčastnil Svodu v kempu Baldovec. Velký dík patří naší chovatelce Lucce, díky které jsme se na akci vůbec dostali :)). Až na to úmorné čekání na rozpáleném slunci to byl velmi příjemně strávený den díky skvělé společnosti.
Myslela jsem si, že písmenek bude víc, ale nakonec Jiro získal docela pěkný kód.

A1,H1,K3,U3,W2

(55 cm, delší uši, světle hnědé oko, oční okruží, středně syté znaky)
ZDROJ fotografií (mnohokrát děkuji)

U ucha bylo řečeno, že kdyby ho Jiji neměl tak barevný, tak by vypadalo nejspíše menší, ale protože je blond ;D. Sama vidím, že to ucho není pidi, takže uvidíme jestli mu do nich ještě trošku zmohutní hlava. To samé platí u barvy oka - chvíli se nad tím jednalo a věřím, že do bonitace ztmavne, protože některá K3 nejsou s tím Jirovým porovnatelná. Z čeho mám však největší radost je z výšky, všech zubů, varlátek a celkového chování při prohlídce. :))

Do bonitace, kterou absolvujeme, pokud vyjdou dobře rentgeny, na které se chystáme v červu, se musíme naučit běhat v kruhu, protože co jsme tam předvedli... to byl nefalšovaný výkon. Ji stále cválal a když už necválal, tak jsem ho měla tak na krátko (za strachu, že se přerazíme :D), že se nemohl vůbec předvést. No, jestli to se někdy naučíme...

Upřímně jsem ráda, že to máme za sebou a už se na svodu snad nikdy neukážu, jelikož mi nepřipadají v pořádku neovladatelní psi na volno. Mou nechuť se zúčastnit něčeho podobného posílil jeden zážitek; Ji byl stále se mnou, ale vyklouzlo mi mokré vodítko, když za námi opakovaně chodila jedna fenka a Ji to už nevydržel a šel si ji omrknout, jenže fenka začala před Jirem utíkat a tak ten můj puberťák nevnímal nic než pohybující se fenku. Po 2 velkých kruzích okolo stromu, který stál opodál jsem ho byla schopna konečně přivolat - a to jen díky tomu, že zrovna běželi naším směrem. V případě zajištění psů by se nic takového nedělo. Myslím, že více jak 4x vběhl pes do kruhu v průběhu posuzování. I když jsem frustrovaná spíše z toho, že mi vyklouzlo vodítko, nejsem si jista jak moc v pořádku je takto nezodpovědné chování majitelů.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama