Září 2014

Září 2014

26. září 2014 v 9:26 | Šárka |  Deník
A je to tu. Září. Pro mě osobně to znamená o trochu větší změny, jelikož jsem nastoupila na univerzitu. Očekávejte tudíž, milí čtenáři, že příspěvky mírně prořídnou. Pokusím se přispívat alespoň 1x měsíčně jakýsi souhrn událostí. Samozřejmě, pokud nějaké budou. Tyto dny jsme mírně povolili ve výcviku, ale jak si zvyknu na nový režim (který mi dává zabrat), opět začneme se zdokonalováním se.
Omlouvám se, že v příspěvku nebudu mít nic nového o Veře :/. To se snad také brzy změní a bude vykázaná nějaká aktivita. Plánuji natočit Veřinu poslušnost :)).


Jak určitě víte. Jiro má 5 měsíců a stává se z něj krásný kluk. Proto přidávám postojovku, kterou jsem pořídila těsně před jeho dosaženými 5ti měsíci. ZDE výběr Jirových fotek za září.


S kamarádkou Terezou a její bílou ovčandou Bee jsme se na začátku měsíce domluvily na procházku v Mariánském Údolí a pozdější účast (pro mě čistě fanouškovskou) na nohejbalovém zápase. Byl to vyčerpávající den ve znamení socializace. 5x jsme přesedali na jiné spoje MHD, 2x se svezli v autě s cizím psem (celou dobu ležel :)..) a protáhla jsem jej frekventovanými místy jako je Hlavas a Stará Osada. Vše zvládl na jedničku, až na to, že si chtěl hrát (nebo otravovat) malou yorkšírku, která by to mohla pěkně schytat, díky váhovému rozdílu. To, že za ní prostě nesmí pochopil asi po hodině.
Jak jsem již zmínila, po procházce jsme jeli na nohejbalový zápas, kterého se zúčastnila Terka. Myslím, že to byla jak skvělá podívaná, tak úžasná zkušenost pro Jira :)).
Fotky naleznete ZDE


Rozhodla jsem se, že Jira provedu samotným Štatlem - centrem Brna. Všechno proběhlo bez problému, kromě tahání na vodítku a štěkání na cizí psy. Uvidíme, jak se bude vyvíjet nadále.


V úterý jsme se vydali na procházku s Evčou a Zirou. Známe se spolu již delší dobu přes internet, ale až teď nastala možnost osobně se sejít. A musím říci, že to bylo opravdu příjemně strávené odpoledne. Jelikož jsou Jiro se Zirou podobného věku, mohli se po svém způsobu přirozené unavit. A my jsme mohly mluvit a mluvit, však jak to lidé stejného zájmu dělají. Bylo skvělé si opět popovídat s člověkem střízlivých názorů.
Musím říci, že mě také motivovalo vidět, jak krásně Zira ve svém věku chodí na vodítku. Toho jsem s Jirem stále ještě nedocílila díky "vodítkové pauze" během prázdnin na vesnici. Ale konec výmluv, už jsem začala tvrdě pracovat na Jirovic "ovladatelnosti v denním" životě. Co mě ale překvapilo bylo naše odložení, které Jiro jakoby neznal. Opravdu si (mně) udělal pěknou ostudu. Hold budeme muset cvičit odložení v přítomnosti více psů a ruchů.
Úterní odpoledne mi toho dost přineslo a já doufám, že se budeme moci opět - co nejdříve - sejít.
Evi, omlouvám se za sprosté ukradnutí fotografií na stránky ;D. Příště mi to můžeš oplatit. Děkuji za super fotky :)).