Srpen 2014

Srpen 2014

22. srpna 2014 v 23:47 | Šárka |  Deník
Konec prázdnin se blíží a já mohu říci, že jsme toho zvládli opravdu hodně. Hlavně ohledně stopování, jelikož jsme ty tři měsíce na vesnici, kde máme, na rozdíl od Brna, možnost ploch. Takže kromě těch deštivých/příliš parných dní stopujeme denně.
Jiro již dělá klasické stopy se zvýrazněnými lomy. Vera intenzivně procvičuje lomy.


4. 8. jsme vzali Jira na socializaci/procházku do Uherského Hradiště. Vše zvládl s přehledem. Sice jsme z Brna, ale zatím jsem jej nikdy nevzala do jeho centra. Jediný problém, který nastal, a který nám už delší dobu dělá problém, je štěkot na další psy, které potkáváme na procházkách. Vidím to jako reálný problém a musíme to začít nějak řešit... Na druhou stranu mě takto ochránil před ratlíkem, který je znám, že kouše lidi, kteří jdou okolo jeho pozemku. Jednoduše jej zahnal.
Po procházce v UH jsme si šli zaplavat. A Jirovi to jde skvěle. Akorát neplave k nikomu jinému než ke mně.


Jako nejdůležitější nový povel považuji povel stůj, který jsem začala učit ze sobecké představy focení postojovek. Jiro během 3 dní pochopil a do týdne jsme měli naučeno. Hodně cvičíme, aby Jiro neodcházel z pozemku bez dovolení, k čemuž nemá sklony, pokud nejsme venku. Opět velmi rychle pochopil, že se ven bez pozvání nesmí.


Velmi si užíváme společné procházky. Nemá tendence se příliš vzdalovat, má skvělé přivolání a stále si mě hlídá. Jsem zvědava, zda se tyto vlastnosti nějak pozmění, nebo zůstanou. Také zůstal v klidu, když se před námi vzneslo s hrozným křikem hejno koroptví.


Nové fotografie naleznete ZDE (Jirovi postojovky), ZDE (procházka na cyklostezku) a ZDE (dnešní procházka).
Video Jirovi chůze u nohy naleznete ZDE a krátké video krátké stopy ZDE.