Psi jsou agresivní

26. července 2014 v 19:10 | Šárka |  Úvahy
Obecně se setkávám se zvláštním názorem. Stále se divím, proč je větší zájem o fenečky, než o psy. - "Víte, my chceme psa do rodiny k dětem, k tomu jsou vhodnější fenky." - "Psi jsou dominantní a agresivní." - "Co kdybychom chtěli po fence štěňátka?"
Poslední názor mě děsí ze všeho nejvíce. Fena dá jednou roztomilá štěňata, která se všechna udají a stává se z ní továrna na peníze. (Osud pejska, který je vypuštěn ve vesnici a běhá denně několik kilometrů nakrývat feny v okolí, není o nic veselejší.)
Takže jak to vlastně je? Jde o pohlaví, nebo přístup majitele? Teď nechci vyzdvihovat psy, ale napíši svůj názor na základě pozorování a zkušenosti s oběma pohlavími. Původně jsem také chtěla spíše fenku, ale rozhodla jsem se pro psa, jelikož se nám s Dagi kombinace "fanaXpes" líbila více. Jelikož Dagi má možná v budoucnu nějaké chovatelské ambice, šla jsem do něj já. A světe div se, byla jsem velmi překvapena.
Říká se, že fena hárá 2x do roka, ale pes celý život. Jenže už se nikde nepíše, že pokud je pes vycvičen a má dobrý vztah se svým pánem, nijak je tento fakt neovlivní. Naopak, pes se vám jakýmsi způsobem utvoří a už je takový celý život, pokud se nestane nějaký závažný problém, který by mohl ovlivnit jeho chování. Kdežto fenky jedou dle kalendáře a jsou jakýmsi způsobem labilnější. Však ženské čtenářky znají i z vlastních zkušeností. Proto bych vnesla tento názor, že psi jsou stabilnější v povaze. Další faktory jsou pouze na přístupu majitele.
Vše si ujistíte tím, že necháte psa kastrovat, což je věc, kterou bych doporučila všem majitelům psů a fen, kteří se v budoucnu nechtějí zabývat chovem PP zvířat. A teď opravdu nechci slyšet mylné názory, že by měla mít fena jednou za život štěňata a u psa; "To bychom mu nemohli udělat." Tato vyčerpávající skutečnost nepřinese žádné straně nic dobrého, samozřejmě bych teď musela zmínit jen tu lidskou sobeckost.
 


Komentáře

1 Das | Web | 5. srpna 2014 v 12:25 | Reagovat

Tohle je furt dokola a dokonala.. PP, kastrace, agresivita.. Všude se to furt řeší že už na to fakt nemám. :D
Já mám zkušenosti jen se psem a vím, že někdy je to hárání na zabití, když hárá někdo přímo v okolí. Ale jak kdy. Není úplně dokonale vycvičen ale na druhou stranu nikdy mě za háravkou neodtáhnul. :D Když dospěl, měl období kdy od rána kňučel po háravkách na balkoně, ale to už ho díky bohu přešlo. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama