Tentokrát pouze dohlížíme

17. června 2014 v 11:03 | Šárka |  Deník
Na našem cvičáku proběhly 15. 6. 2014 zkoušky dle NZŘ. Tentokrát jsme se s Dagi nezúčastnily se psy, ale pomáhaly jsme organizovat. A to z důvodů, že Vera měla kvůli Markétce krátkou cvičící pauzu a já nemám momentálně psa, se kterým bych se mohla zúčastnit. Z tohoto postu jsem byla více nervóznější, než když jsme s Eugenem minule na tom místě šli skládat zkoušky. Mám neuvěřitelnou radost, jelikož zkoušky složili první psovodi se svými psy, kterým jsem vypomáhala s výcvikem (nechci se nazývat výcvikářem, jelikož jsem toho zatím příliš nedosáhla). Dalo mi to novou chuť do práce.
Chtěla bych také zmínit, že jsem ráda za nás menší cvičák, který spojuje perfektní skupinu lidí, která nehledí na plemeno, preference ohledně způsobu výcviku či další aspekty, které mnohdy vylučují člena z kolektivu.
Čekání na zahájení zkoušek.

Jira i Veru jsme však vzaly s sebou. Sice se říká, že by se štěndo nemělo brát na místa, kde je vyšší koncentrace psů, ale mám jistotu, že naši členové jsou zodpovědní a jejich psi nejsou nositeli žádné infekce. Takže naopak, jen ať se mladý otrkává. :)) Také jsem jej co nejdříve chtěla naučit, že odkládačka na cvičáku je skvělé místo pro odpočinek.
Ten malý rebel by šel s každým domů. Opravdu miluje lidi a děti. Z jeho povahy jsem opravdu nadšená.
Jiro a teta na hlídání.

Ještě abych nezapomněla. Byli jsme s Jirem na přeočkování a jak jej jindy nic nepřekvapí, u včeličky pěkně zanadával. Snad pochopil, že o nic nejde a příští očkování bude bez jakékoliv reakce. Celou ordinaci prozkoumal a dokonce se nechal zvážit - 7,2 kg.
Musím dodat ještě jeden poznatek. Takto tvrdohlavé štěně jsem ještě neviděla. Ale dělá mi obrovskou radost. Začíná nosit aportky :)).
Ještě jedna ze zkoušek. Pan pozorovatel.

ADD: 17.6./21:30; Dnes jsme opět zkoušeli nášlapový čtverec a bylo to o poznání lepší jak poprvé (dalo se to čekat). Jiro soustředěně vyhledával. Byl pečlivý a přesný. Velmi se těším na další!
Vera tyto dny dělá kratší a "intenzivnější" stopy kvůli lepší motivaci a přesnosti.
 


Komentáře

1 Das | Web | 18. června 2014 v 17:06 | Reagovat

Ahoj!
jsem moc moc ráda, že jsi se ozvala! Někdy musíme pokecat na déle, bohužel jsme do pondělí pryč - jedu se školou do Francie. Na školu chodím suprovou, obyčejný gympl.. a přesto tu školu miluju. Jen ta maturita mě za dva roky děsí. :D

Ztráty Eugena je mi moc líto. Tu zprávu jsem četla asi týden po tom, co jsi to sem napsala, ale nevěděla jsem, co na to napsat, jak utěšit, protože po tak brzké době i každá lítost musí bolet. Ale myslím, že to byl opravdu skvělý první úplně vlastní pes. :)

Jiro vypadá nádherně, vůbec se nedivím, že jsi nechtěla další KK. Chodáky miluju, možná že jednoho jednou budu mít také doma -stejně jako to tvrdím u dalších X plemen. Koukám, že neleníte. Ty stopy mě docela dost v tak brzkém věku překvapili.

Pro práci se psem - nebo skoro většinu aktivit jsou tyto vedra opravdu na houby. Bohužel s mým nedostatkem času jsem za to ráda - ve vedrech nechci Falkouše tahat nikam na dlouho a jak píšu, časově jsme na tom opravdu blbě - škola i brigáda je pěkně časově náročná.

Někdy je pěkné si zkusit zkoušky z pozice organizátora, člověka až překvapí, co všechno musí člověk zařídit. Já nedávno pomáhala na MS v basketbale a byla to pěkná fuška!

Takže přeji málo horkých dní, ale hodně sluníčka a hlavně pohody! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama