Reálně...

24. června 2014 v 13:04 | Šárka |  Deník
Stále žijeme. Užíváme si léta (well, hlavně v ranních a večerních hodinách). Pořád mám pocit, že zanedbávám informace o Veře, ale musíte mi prominout, jelikož v jejím případě se tolik novinek neděje. Pokračuje ve výcviku a dělá radost.

Jelikož jsem úspěšně odmaturovala a věděla o přijetí na univerzitu již před odběrem Jira, měla jsem možnost s ním být doslova 24/7. Ale uvážila jsem, že by v září mohl nastat jistý problém, až začnu opět studovat. Takže bereme vše s mírou, ale užíváme si společně strávený čas naplno.
Máme to štěstí, že se v Brně vždy něco opravuje a tak jsme se byly projít v blízké ulici, kde jezdí bagry, jsou zde můstky přes díry v chodnících a velká koncentrace hlučných dělníků. Také jsme se projeli trajflem (pro cajzly; trolejbusem), což byla spíše adrenalinová záležitost pro mě samotnou, jelikož si nejsem jista pravidly týkajících se převážení psů na šalinkartu (pro cajzly; předplacená průkazka? jízdenka?). Jiro to snesl naprosto bez problému.

Abych jen nechválila, máme i jisté problémy, které se postupně věkem budou odbourávat. Jiro běží za každým člověkem, kterého vidí (kromě cyklistů a pejskařů). Jde o věc, kterou jen tak neodnaučím, jelikož je stále "huňaté, roztomilé štěňátko" a každý se na něj okamžitě vrhá. Lidi by se měli naučit, že né každého psa si mohou pohladit jak se jim zachce.
Dalším problémem je reakce na cizí psy. To je věc, která mě zatím netíží, jelikož to trdlo se musí naučit zhodnotit situaci. Jen se bojím, aby je mladík nevyprovokoval.

To bylo o výchově. Co se týká výcviku; Jiro zvládá povely sedni a pac (bez luringu). U lehni a chůze u nohy prokrmuji. Naučili jsme se pomocí shapingu "postavení se na vyvýšené místo" (povel; 손에, son-e). Momentálně pracujeme na "odložení" (v této fázi, aby zůstal chvíli na místě). Přivolání je bez problémů a začíná si osvojovat procházková slova určující tempo a směr.

ADD: 25.6./15:06; Přidáno pár nových fotek na RAJČE


 


Komentáře

1 Das | Web | 24. června 2014 v 22:44 | Reagovat

Odpověď na komentář:
Fúha, tak to máš ještě pěkně stop před sebou. :D A jaké na stopy používáš pamlsky? Já občas pohodím na louce pamlsek a dám mu ho hledat (jakoby udělám jen rovnou stopu), ale jak píšeš - nemá spojen pamlsek s lidským pachem, takže prostě jen hledá ten pamlsek, nejde po stopě. I když čich má asi dobrý, jelikož mu dávám piškoty a ty zas tak nevoní. :D

U maturity asi také půjdu do kombinace ČJ a AJ. Alespoň to říkám teď. No, kdoví jak to se státní maturitou bude za dva roky. Na vejšku pokračuješ na veterině? :) A neboj, nespamuješ. ;) A skype na sebe stále máme, ne? Kdyžtak jsem tam jako das.deneel . Budu se snažit se tam občas objevit, ale času je málo. :/

Jiro je šikulka! Máš pravdu, je třeba myslet na to, aby si zvykal, že s ním nebudeš furt, že bude někdy sám doma atp. K přijetí na školu gratuluju!

Jinak- málem bych zapoměla - do rodiny nám přibyl další pes! Brácha od své ženy dostal ke třicetinám štěně kokršpaněla, ačkoliv psa chtěl jedině do baráku a když už dům mají, tak ho švagrová pořídila. Ovšem brácha v té době stále psa odmítal. :D Ale už ho mají od víkendu doma, je to nádhernej prcek, velkej jak Falkoušova hlava. :D Je to Anglický kokršpaněl s PP. Chovatelka je úžasná, jsou v kontaktu, bydlí nedaleko a se vším je ochotná poradit. Navíc dostali ke štěňátku mimo stardantu takový "manuál", kde mají na několika stránkách sepsaný rady do začátku.
Zítra nejspíše kluky seznámíme, tak jsem na to zvědavá. Samozřejmě na neutrálním místě, raději, protože na zahradu k bráchovi Falkouš chodil od té doby, co barák koupili, takže pro jistotu.. :) Snad bude vše v pohodě!

2 Das | Web | 25. června 2014 v 14:45 | Reagovat

Piškoty jsou podle mě nejlepší - levné, ale psům chutnají.. až teda na to, že pěkně drobí. :D

A s kulturním studiem Číny uplatnění najdeš? Jinak máš pravdu, z toho důvodu jsem nešla na střední veterinární. Stejně na to nemám žaludek a výběru školy vůbec nelituju. :)

Moc děkuju za rady. Nakonec budeme seznamovat jindy, jelikož je neteř nemocná.

Musím dodat, že na psa s PP mi přišel i levný, stál jen 4500,-, což mi přijde jako pěkná, přijatelná cena odpovídající nákladům za štěně + něco navíc.

3 Das | Web | 25. června 2014 v 20:49 | Reagovat

Nene, švagrová měla štěně zamluveno už po nakrytí feny akorát chtěla zlatého a ten se nenarodil. Dokonce jí dala přednost před nějakou rakušankou, která by se věnovala výstavám, ale chovatelka raději zvolila švárovou, chce mít pejska blízko. :) Byl jediný pes ve vrhu totiž. Zeptám se, jestli z nějakého důvodu nebyl levnější.. ale chtějí ho fakt jen jako rodinného společníkaa já jsem jen ráda, že zvolila psa s PP.

Falkoušovi jsou už 4 roky a půl. Taky už pěkně dospěl, chlapeček. Na psa už umí zavrčet, dříve před nimi utíkal. Chodili jsme i chvíli na cvičák, ale tam se mi nakonec nelíbil přístup, pro psa jako je Falkouš (povahově) prostě nebyl to pravé - bála jsem se, že ho psychicky zničím. Ovšem pěkně se tam oťukal mezi psy.
Ale musím říct, že dneska mě pěkně naštval. Byli jsme v parku, poprchávalo a nikde nikdo.Sem tam jsme cvičili.. když v tu vypálil pryč. Vyběhnul na labradora a normálně po něm vyjel. Když nás takhle překvapil nějaký pes, dařilo se mi ho odvolat.. O to víc mě štve co se dnes stalo. Samozřejmě jsem hned bežela za ním, on jakmile jsem tam doběhla, tak se přede mnou svalil na záda (když viděl jak jsem nasraná) a psa ignoroval. Nechala jsem ho ležet na boku, aby se zklidnil. Je to moje vina, měla jsem ho mít na vodítku a o to víc mě to štve. Na druhou stranu ten týpek s labradorem (kterého nemá moc zmáklého - spíše vůbec), sluchátka na uších a vypadl, že je mu úplně jedno, co se děje a když jsem se mu omlouvala tak na mě udiveně kouknul a odešel.. Kdyby nešli mezi stromama, tak si jich všimnu a na vodítku ho mám hned... A zrovna mi udělal radost, jak skoro nereagoval - když jsme procházeli kolem obří černé dogy (za to dostal obrovskou pochvalu), ale za to co provedl na konci procházky, skoro před barákem pěkně na prdel... :(

4 Das | Web | 28. června 2014 v 10:38 | Reagovat

Ptala jsem se mamky a prý chtěla původně 6-8 tisíc. Ale jelikož došlo ke komplikacím u porodu a fenu museli vykastrovat, tak možná ta osmička to byla.. ale já mám za to, že mi švagrová říkala 4,5 tis. Musím se ještě zeptat. :) A ta ženská to vážně nedělá pro peníze, jde vidět že jí jde jen o zdraví pejsků a o to, co s nimi bude dál. :)

Právěže Falkouš by se hrnul ke každýmu psu, ale jen proto, že si chce hrát. Nikdy se mi nestalo, že bych ho nemohla na vodítku udržet nebo tak. Vím, že agresivní není, ale už si holt nenechá vše líbit a nezdrhá ke mě zpátky, jak to dělal ještě do dvou let. (Za což jsem ráda, když ho už pokousali dva psy, kterých si absolutně nevšímal. Díky jeho kožichu se mu nic nestalo. Ale nebyl schopen se bránit, ačkoliv byl pes menší než on, prostě utíkal a pak se stresem pozvracel..)

Ano, přesně tak probíhal náš cvičák. Řekla jsem dost, když mě málem překecali, abych mu pořídila ostnáč, že prý ten pes potřebuje srovnat. Blbnul totiž kvůli jedné feně, malému francouzsskému buldočku, kterou naprosto zbožňoval. Jakmile ona ze cvičák odešla, zas hezky šlapal. :D Jednou mi totiž bylo nakázáno ať ho vyškubu za to, že nejde u nohy a když jsem to tedy udělal, byl vyděšenej, ocas mezi nohama a bál se jít dál. Takovéhle cvičení možná platí na ovčáky,co jsou prostě pracanti, ale ne na Falkouše. Od té doby jsem tam snad ani nepáchla. A trvalo zas pěknou chvíli než jsem mu spojila chůzi u nohy a podobná cvičení s dobrou věcí.. Miloval cvičení triků, ale do "k noze", polohy u nohy a odložení se mu moc nechtělo. To jsme ale překonali..

Přivolání trénuju furt, neustále. Pamlsky mám skoro na každé procházce a přivolávám většinou bez důvodu. No já když vidím psa, tak si hobuď přivolám a když vidím, že je příliš zaujatý, tak řeknu "stůj" nebo "zůstaň" a dojdu si ho připnout. Jenže tohohle psa jsme si ani jeden nevšimli, takže jsem opravdu neměla čas zareagovat, protože Falkouš rychle vypálil, když ho zbystřil. Myslím, že ho asi znepokojilo, že o něm nevěděl, i když tam ten pes musel být celou dobu, co jsme tam byli my.
Trochu ironie, že jsem ho v té chvíli začínala učit lehni na dálku. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama