První dojmy

8. června 2014 v 22:13 | Šárka |  Deník
Ráda bych věnovala dnešní článek mým prvním dojmům z Jira. Píši relativně brzy, jelikož mladík již dost ukazuje co v něm je a připravuje nás, že se máme ještě na co těšit.
Mým velkým přáním bylo, aby byl velmi fixovaný na aportky a všechno, co se dá vzít do tlamičky - což se mi zatím vyplnilo, jelikož bere naprosto všechno od kamenů až po mladší sestru. Převelice miluje dřevo. Jeden z jeho hlodavčích předků, které nám zatajili, mu předal tuto tendenci stále o něco brousit zoubky. U přetahování krásně drží a dlouho se dokáže soustředit.
Co se týče dalšího výcviku; již zvládá přicházet na jméno a chápe předpřípravu na přivolání ke mně (couvání psovoda - předsedání psa). Mohu říci, že si sedá. S leháním je to složitější, ale nechá se navést do polohy. Jediné s čím ještě bojujeme je chůze na vodítku - což se brzy poddá. Také jsme již začali prokrmovat u nohy a z legrace dáváme pac. Jsou to jen takové maličkosti, které později vytvoří základ všeho.

Ohledně chování jako takového mě překvapilo snad nejvíce neustálé brebentění. Žvatlá dokonce i při jídle. Vyjadřuje jím zájem, rozrušení, vzrušení - vlastně všechno. (ADD, 9.6./18:20; Kecá i ze spaní.) Nic jej však nepřekvapí. Může spát během opodál probíhajícímu sekání trávy, neleká se náhlých zvuků ani situací.
Na procházky chodíme ve 4-členné smečce. Velmi si nás hlídá a statečně ťapká v naší blízkosti - nejlépe mezi dvěma dvojnožci. Jen jednou za čas se v něm probere Casanova a chce pokračovat s nějakou pěknou slečnou.

A jak malý vychází s Verou? Stále spolu nejsou bez dozoru, ale Jiro s tetou Verou vychází velmi dobře. Znáte však zajisté temperament rotvajlera. Jen se bojíme, aby jej teta samou láskou neuťápla.
Akorát jsme se od kolemjdoucích dozvěděli, že je jejím potomkem. Ale po té, co jsem vlastnila KK v blue-merle provedení, mě žádný z těchto názorů nemůže překvapit.

ADD; 9.6./23:30 - už jsem zmínila, že naše váha ukázala číslo 7? Je to vůbec možné?

Fotografie: ZDE
Video s petkou: ZDE
ADD; 10.6. - Další video Jirových her ZDE


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama