Přírůstek do smečky

7. června 2014 v 8:49 | Šárka |  Deník
6. 6. 2014 k nám přibyl nový člen smečky. Volacím jménem Jiro (Džiró), "papírovým" pak Brego Black Monster, což se velmi hodí k naší fence Fast Devils, jak jste si jistě všimli ;)).

Určitě se dočkám ještě spousty dotazů, proč jsem si pořídila zrovna Chodského psa a nešla jsem znovu do kraťandy. Pokusím se upřímně a stručně zodpovědět tuto jednoduchou otázku. Prvně bych chtěla říci, že plemeno chodského psa jsem měla vyhlídnuté již delší dobu a chtěla jsem jedince této plemenné příslušnosti jednou pořídit k Eugenovi. Bohužel jsem si toto přání vyplnit nemohla. Osud to chtěl jinak. Teď bych chtěla zdůvodnit, proč jsem opět, jako většina majitelů, nešla do KK. Má to naprosto čistý význam. Eugene byl pro mě vymodleným - a v mých očích - dokonalým psem. Ještě v době, kdy jsem vybírala nové štěndo, jsem de facto nesnesla pohled na KK. Tak moc to bylo bolestivé. Ještě větším důvodem bylo, že jsem v budoucnu nechtěla nové štěndo s Eugenem srovnávat. Opravdu věřte, že Eugene byl pro mě vrcholem dokonalosti. Vše rychle chápal, byl rychlý, ohebný, aportér s jedinečnou osobností a smyslem pro humor. Nechávám tomu volný průběh. Třeba mě opět potká štěstí v merlované podobě. Zatím se však musím pomalu vyrovnat s tím, co se stalo.

Jak se prozatím jeví Jiro (první dva dny)? Cesta z vesničky poblíž Hodonína až do Brna proběhla v naprostém pořádku. Jiro byl naopak zvědav ohledně všeho - vyjímaje mě. Dokonce jsem se párkrát bála, ať neskončíme někde v příkopě, jelikož mladík jevil velký zájem o řadící páku a ruční brzdu. Nakonec jsme to však všechno zvládli a mohli se pomalu seznamovat s prostředím.
Mohu tento den shrnout, že byl nad očekávání. Jiro je velmi komunikativní štěndo. Moc se těším na nadcházející dny.

Pár fotek z prvního dne ZDE

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama