Jak se chovat v přítomnosti psa?

17. května 2014 v 21:21 | Šárka |  Deník
Dagi s Verou byly pozvány na ZŠ v Uherském Hradišti, uspořádaly zde přednášku pro I. a II. třídu, "Jak se uchránit před útokem psa". V dnešní době je důležité naučit již nejmladší děti jak se vlastně chovat v přítomnosti psa - co si můžou a co nesmí v jejich přítomnosti dovolit.
Je důležité ukázat - médii pojmenovaná tzv. "bojová plemena" - i široké veřejnosti. Je přímo nutné, aby si každý zapamatoval, že jediným důvodem, který vede psa k útoku je člověk samotný.
Osobně si troufnu říci, že Vera svou přítomností změní názor každého, kdo má tu čest. Jejich cílem však nebylo naučit děti, že každý pes je kamarád, ale bytost, která si žádá vlastní "osobní" prostor a před jakýmkoliv kontaktem se díte nejdříve musí zeptat přítomného majitele, zda se mohou psa dotknout a později se "skamarádit". V opačném případě, když se psa bojíme, je nutné, abychom neběželi od psa, ale zůstali co nejvíce v klidu. Hlavně žádným způsobem na sebe neupozorňovat, jako např.: rozhazování rukou, prudké a rychlé pohyby, křik, upřený pohled do očí a vlastně jakákoliv akce, která by mohla psa vyprovokovat.
Děti se také naučily jakou zaujmout polohu, když už dojde k tomu nejhoršímu a jsou napadeni agresivním psem.

Poslední, menší, částí byla ukázka jednoduchých triků, které se všichni psi - pod dobrým vedením - dokáží lehce naučit. Tato část mohla také žáky podnítit k aktivitě s vlastním psem. To přispěje nejen k lepší fyzické kondici dítěte, ale také lepšímu vztahu psa s celou rodinou a jeho ovladatelnosti.

Dostalo se jim jen pozitivních ohlasů a jeden chlapec dokonce díky Veře překonal svou hrůzu ze psů! Jde o úžasnou zkušenost pro obě strany.

Fotogalerie naleznete na tomto odkazu: FOTOGALERIE

Vera si to očividně také náležitě užila.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama