Květen 2014

Vodní hrátky

29. května 2014 v 11:06 | Šárka |  Deník
V úterý 27. 5. 2014 jsme společně s Verou, Bee-Gee Pett's Wolf a její majitelkou Terezou byly na příjmené procházce okolo řeky.
Fotky: ZDE

Život s "bojovým plemenem"

29. května 2014 v 10:51 | Šárka |  Úvahy
Dlouho jsem uvažovala, zda se k této problematice vůbec vyjadřovat. Jsem někým, kdo se nesnaží ovlivňovat ostatní a měnit jejich názor, ale velmi dobře vnímám pohledy okolí. Mírným podmětem bylo hnutí majitelů "psů typu bull" na FB účtu televize Nova po odvysílání reportáže o "psovi vyšlechtěnému k zabíjení".
Věřím, že v dnešní době je těžké získat sledovanost a tak se média řídí dle preferencí diváků. Ti milují drastické příběhy o brutálním napadení dětí a nevinných obyvatel psy, kteří vykazují jakékoliv znaky tzv. "bojového plemene". Nebudu omílat fakt, že pojem "bojové plemeno" doposud nebylo nikde oficiálně definováno a v lidech vzbuzuje pouze strach a nenávist. Ráda bych však chtěla pochopit co přesně vede reportéry k podávání mylných informací. Co takto podat něco nového - fakta a vyjádření odborníků této problematiky. Věřím, že by to všechny strany ocenily.
Co dodat k názoru "anti-pejskařů", že se s tímto problémem něco musí dělat? Věřím, že s tím každý chovatel a majitel jakéhokoliv psa bude rozhodně souhlasit. Pokud by se povedlo kterékoliv plemeno chovat pod jistým dohledem a evidencí množství chovaných psů a jejich dohledatelnosti, byl by to úspěch, o který se snaží PP chov již pěknou řádku let.

Rozhodla jsem vypsat pár příběhů, které poukazují na ovlivnění civilistů, nebo dokonce ostatních pejskařů, médii:
- Po 20 minutách mazlení Very se žena ve středním věku zeptala jakého je plemeno. Po odpovědi, že se jedná o rotvajlera, paní odskočila se slovy: "To je ten zlý pes!"
- Při procházkách (nejčastěji starší) občané přechází na protější chodník a schovávají se do nejbližších vchodů.
- Agresivní - malý - neovladatelný vořech na nás na volno naběhl a místo klidného řešení situace, na mě začala majitelka středního věku řvát ať jdu s tím bojovým plemenem pryč. Vera byla naprosto bez reakce.

Jak se chovat v přítomnosti psa?

17. května 2014 v 21:21 | Šárka |  Deník
Dagi s Verou byly pozvány na ZŠ v Uherském Hradišti, uspořádaly zde přednášku pro I. a II. třídu, "Jak se uchránit před útokem psa". V dnešní době je důležité naučit již nejmladší děti jak se vlastně chovat v přítomnosti psa - co si můžou a co nesmí v jejich přítomnosti dovolit.
Je důležité ukázat - médii pojmenovaná tzv. "bojová plemena" - i široké veřejnosti. Je přímo nutné, aby si každý zapamatoval, že jediným důvodem, který vede psa k útoku je člověk samotný.
Osobně si troufnu říci, že Vera svou přítomností změní názor každého, kdo má tu čest. Jejich cílem však nebylo naučit děti, že každý pes je kamarád, ale bytost, která si žádá vlastní "osobní" prostor a před jakýmkoliv kontaktem se díte nejdříve musí zeptat přítomného majitele, zda se mohou psa dotknout a později se "skamarádit". V opačném případě, když se psa bojíme, je nutné, abychom neběželi od psa, ale zůstali co nejvíce v klidu. Hlavně žádným způsobem na sebe neupozorňovat, jako např.: rozhazování rukou, prudké a rychlé pohyby, křik, upřený pohled do očí a vlastně jakákoliv akce, která by mohla psa vyprovokovat.
Děti se také naučily jakou zaujmout polohu, když už dojde k tomu nejhoršímu a jsou napadeni agresivním psem.

Poslední, menší, částí byla ukázka jednoduchých triků, které se všichni psi - pod dobrým vedením - dokáží lehce naučit. Tato část mohla také žáky podnítit k aktivitě s vlastním psem. To přispěje nejen k lepší fyzické kondici dítěte, ale také lepšímu vztahu psa s celou rodinou a jeho ovladatelnosti.

Dostalo se jim jen pozitivních ohlasů a jeden chlapec dokonce díky Veře překonal svou hrůzu ze psů! Jde o úžasnou zkušenost pro obě strany.

Fotogalerie naleznete na tomto odkazu: FOTOGALERIE

Vera si to očividně také náležitě užila.