Říjen 2011

Vzpomínáme

14. října 2011 v 19:05 | Šárka
- Tuto rubriku musím založit k úctě ke zvířatům, která žila v naší rodině.

BRITTA
- Střední knírač bez PP, majitel Dagmar P. od roku 1982
- Zkoušky: ZVV1

FOLLY VOMBAT
- Rotvajler s PP; CHS Vombat, majitel Dagmar P. od roku 2001 (narozena 14.12.2000)
- ZM, ZVV1, VZ1
- Několikrát V, jednou Krajský výtěz (doplním), CHOVNÁ FENA

ANUBIS IN-SITÚ

Time turn over

14. října 2011 v 15:02 | Šárka |  Deník
Po velmi intenzivním prodlouženém víkendu na Bílých Skálách jsme psům daly tzv. oddech, takže pracujeme jen na polovic. Od pondělí však opět začínáme :).
Plánujeme využít poslední teplé dny a vyrazíme na stopu :), přeci jen je Brno na tuto disciplínu nevhodné, ale nejspíše jsem našla správné místo :).
Aktualizovala jsem některé rubriky a plánuji natočit konečně nějaké pořádné video z triků a poslušnosti. Všechny jsou neaktuální a když už jsem tedy nějaké měla v plánu natočit, Eugene se rozhodl, že má pubertu a pracovat nebude. Vera není zcela moje, takže tam se budu muset domluvit s Dagi :).
V lednu se chystáme na další výstavu, i když jsem řekla, že na žádnou již nepůjdu, dokud Eugene nenabere kila a "nedoformuje se", takže doufám, že se přes zimu spraví. Vera je jako vždy nádherná, o ni se nemusíme bat ;).
Přes zimu dopilujeme poslušnost a na jaře vyrazíme na prvnní zkoušky :).

Vera; Rosteme

13. října 2011 v 15:31 | Šárka

Eugene; Rosteme

9. října 2011 v 14:04 | ŠárkaVV Bílá Skála

6. října 2011 v 15:55 | Šárka |  Deník
Dny 28.9.-2.10.2011 jsme s Verou a Eugenem strávily na Výcvikovém víkendu Bíá Skála. Akce byla skvěle zorganizovaná a sešla se zde skvělá parta lidí.

Ihned po příjezdu (Díky uzavřeným silnicím asi okolo 11:40h) jsme psy vyvenčily a ihned vyrazily na stopu. Byly jsme okouzleny prostorem a možnostmi stopování. Shrneme to i na další povídání: S Eugenem jsme jako vždy zápasili. Nakonec nám však bylo vše vysvětleno a doporučeno. Vera přešla z nášlapových čtverců na stopy rovné. Krásně se oba rozčmuchali, takže jsem ráda, že se tato možnost naskytla.
Dopoledne vždy patřilo poslušnosti. Vera všechny okouzlila tím, kolik toho již - na svůj raný věk - umí. Eugene jakožto správný puberťák pracoval střídavě dobře, ale též se chváli dostalo. Poslušnost jsme začali cvičit na balonky (Vera cvičí na pamlsek, zakončené hrou).
Obrany jsou s Eugenem naší disciplínou. Nechci říkat že nám to nějak extra jde, ale Eugene se mi jeví jako velmi velmi dobrý! Je to moje šikulka. Dává do toho vše, někdy až moc, kdy mi cestou na plac podkopává nohy a štěká radostí. Myslím, že musí být vysílen ještě před zákusem :D. Vera se konečně rozštěkala a začíná kousat na plnou hubu.
Nemohu toho napsat tolik, kolik bych chtěla, jen určitě nelitujeme že jsme se odhodlaly na tento "odpočinkový" pobyt vyjet.

FOTKY: