Obrany Zlechov

1. srpna 2011 v 21:03 | Šárka |  Deník
23. 7. 2011 jsme se zúčastnili Obranářského semináře na KK Zlechov, kde byl figurantem a instruktorem René Konečný. Celý den proběhl nad očekávaní velmi dobře. Nenastaly žádné komplikace a vše bylo velmi dobře zorganizováno, což bylo i zásluhou Vladimíra Foltýnka.

Seminář začal "oficiálně" v osm hodin ráno teorií, kde jsme probrali vše od vhodnosti jedince až po vyčerpávající rozebrání loveckého pudu.
Kolem jedenácté se začalo "kousat". Chodilo se podle věku. Přede mnou a Eugenem byli čtyři jiní psi (3×NO, 1×RTW). Vera tentokrát nekousala.
Asi po polovině prvního kola obran následovala přestávka na oběd, který byl zajištěn v nedaleké restauraci. S Dagi jsme této možnosti nevyužily.
Pokračovalo se v kousání. Po dokončení prvního kola jsme se podívali na ukázky již zkušenějších psů. Na druhé kolo jsme se již nezdržely, jelikož jsme měli i jiné povinnosti.

Na semináři se sešla tato plemena: asi 9 Německých ovčáků, 3 Rotvajleři, 2 Border kolie, 1 Belgický ovčák Malinois, 1 Dobrman, 1 Krátkosrstá kolie, 1 Velký Knírač, 1 Chodský pes, 1 Hovawart


Též se zmíním o nedělních stopách, kde Vera ukázala své úžasné schopnosti :). S Eugenem to bohužel bylo horší, avšak věřím, že to byla chyba má, ne jeho. Příště to vezmu úplně od jiného konce. Nos má dobrý, jen potřebuji usměrnit a určit pravidla :).
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama