Srpen 2011

10. Brněnská krajská výstava

21. srpna 2011 v 23:43 | Šárka |  Deník
Jelikož chceme naše dravce co nejvíce zvykat na výstavní kruhy, rozhodly jsme vyrazit na krajskou výstavu, kterou pořádá pravidelně KK Zetor. Po přímo aprílovém počasí jsme v neděli ráno byly velmi překvapené jak krásný, slunečný den se vyvrbil :).
Kolem osmé jsme byly v areálu. Přejímka proběhla naprosto hladce. Oceňuji skvělou organizaci. Chytly jsme úžasné místo ke stání a odkládačky :). Vyzvedly katalogy, složky a šly zabrat místo ke kruhu. Obě jsme byly (Šárka, Dagi) v kruhu 1. Vše odsýpalo rychle :).
Eugene nakonec získal skvělý posudek, V1 a VT :). Vera Též dopadla skvěle! Také VN1 a VT. Postoupili jsme všichni čtyři do závěreček. Díky pomalým čivavám se čas odsouval, tak jsme alespoň zvládli společně s přátely zmrzlinu a venčení psů.
Vše šlo hladce, až do chvíle, kdy začali lidé tleskat a Eugene chytil rapla. Původně jsem do závěreček nechtěla jít vůbec, ale za podpory jsem s tím šílencem nastoupila a světe div se, byli jsme vybráni do užšího výběru. Poté mi bylo jasné, že míříme na 3. místo. Eugene byl již unaven, přeci jen, je to ještě štěnto.
Vera vše zvládala s přehledem. Nebyla nervózní, krásně se v dorostu ukázala, ale pan rozhodčí bohužel vybral malá plemena. Tím to bylo jasné, jednoduše se každému líbí něco jiného :).

Unaveny, hladovy a spokojeny se vracíme domů. A co Eugenovič a Veřice? Za dvě hodiny na to lítají jak pominutí!


Eugene; Sourozenci

19. srpna 2011 v 18:46 | Šárka
Almička žije jako společník. Její pánička je velmi milá a sympatická paní. Na výstavě získala nádherný posudek, ale nadále nebude ve výstavní kariéře pokračovat. Podle vyprávění má neuvěřitelnou povahu.
Imbali je kráska, kterou nepřestanu obdivovat. V kombinaci s fajn paničkou tvoří skvělý tým. Společně je láká spíše dráha sportovní. Ale to se teprve uvidí, až začnou vyhrávat jednu výstavu za druhou ;). Imbali je z Brna jako Eugene :).
Tauno je nádherný pes s překrásnou barvou srsti! Skvělé uši a kouzelné modré oči :). Myslím, že u něj platí oblíbené pořekadlo "Hodný po modrým způsobu" naprosto přesně. Bratříček je až z dalekého - ale nádherného - Finska :). (Jak já toužím jet do Finlandu :))
Artaban je nejoriginálnější kraťanda jakou jsem kdy viděla. Co jsem mohla vypozorovat; Artík je aktivní a inteligentní chlapák, hodící se pro každou činnost. Žije jako rodinný společník u Zlína :).

Obrany Zlechov

1. srpna 2011 v 21:03 | Šárka |  Deník
23. 7. 2011 jsme se zúčastnili Obranářského semináře na KK Zlechov, kde byl figurantem a instruktorem René Konečný. Celý den proběhl nad očekávaní velmi dobře. Nenastaly žádné komplikace a vše bylo velmi dobře zorganizováno, což bylo i zásluhou Vladimíra Foltýnka.

Seminář začal "oficiálně" v osm hodin ráno teorií, kde jsme probrali vše od vhodnosti jedince až po vyčerpávající rozebrání loveckého pudu.
Kolem jedenácté se začalo "kousat". Chodilo se podle věku. Přede mnou a Eugenem byli čtyři jiní psi (3×NO, 1×RTW). Vera tentokrát nekousala.
Asi po polovině prvního kola obran následovala přestávka na oběd, který byl zajištěn v nedaleké restauraci. S Dagi jsme této možnosti nevyužily.
Pokračovalo se v kousání. Po dokončení prvního kola jsme se podívali na ukázky již zkušenějších psů. Na druhé kolo jsme se již nezdržely, jelikož jsme měli i jiné povinnosti.

Na semináři se sešla tato plemena: asi 9 Německých ovčáků, 3 Rotvajleři, 2 Border kolie, 1 Belgický ovčák Malinois, 1 Dobrman, 1 Krátkosrstá kolie, 1 Velký Knírač, 1 Chodský pes, 1 Hovawart


Též se zmíním o nedělních stopách, kde Vera ukázala své úžasné schopnosti :). S Eugenem to bohužel bylo horší, avšak věřím, že to byla chyba má, ne jeho. Příště to vezmu úplně od jiného konce. Nos má dobrý, jen potřebuji usměrnit a určit pravidla :).