Výstavy; Eugene

25. června 2011 v 19:10 | Šárka
INTERCANIS 2011; 25.6.; třída dorost; Mlada Svobodová; VN1; "Blue-merle pes standardní hlava, dobře klopené ucho, dobré úhlení a pohyb mechanický (?), dobré předvedení"

10. Brněnská krajská výstava psů; 21.8.; třída mladých; PhDr. Vladimír Mojžíš; V1, VT, 3. Nejlepší mladý; "9ti měsíční pes v obdivuhodné kondici a "(něco co nemohu přečíst)" - rozhodčí nevidí i přes mladý věk žádnou vadu. Ocenění "výrazných?" znaků, ideální šeď a tmavé grošování. Rozhodčí nadšen kvalitou a postavením ucha."

Můj názor: Tuto výstavu jsem si velmi užila. Vše bylo do posledního detailu zorganizované a krásně odsýpalo. Potkali jsme zde staré známé a vše proběhlo bez nervíků. Eugena jsem podle všech včetně rozhodčího předvedla špičkově. Za což jsem velmi vděčná. Pan rozhodčí chválil, že konečně vidí kvalitní zvíře, které má předpoklad špičkového jedince dlouho neviděl a řekl nám, že vlastním kurevsky pěkné zvíře.
Kámen úrazu byly závěrečné soutěže. Zjistili jsme, že má Eugene reakci na tleskání, což se projevilo i v kruhu. Byli jsme vybráni do užšího výběru, ale tam mi už bylo jasné, že skončíme třetí.

NVP Brno; 17.9.2011; třída mladých; Milan Krinke; VD2; "10ti měsíční pes, středně silné kostry, velmi dobře modelovaná hlava, stand. uši, rozbíhavé linie čenichu a hlavy, dobrý krk i hřbet, zatím méně vyvinutý hrudník s absencí předhrudí, strohé úhlení předních končetin, dobré zadní úhlení, dobrého pohybu"

Můj názor: Tato výstava byla pro mě i Eugena velmi náročná. Už od rána nastaly zmatky. Paní rozhodčí onemocněla a my byli přesunuti do kruhu 13 s border koliemi a šeltiemi. Takže jsme přečkali 38 BOC, 16 šeltií a 14 dlouhosrstých kolií. Po cca (nevím kolik se nedostavilo) 68 psech jsme byli na řadě. Já byla neuvěřitelně vynervovaná a Eugene unavený. A zde se to semlelo. Nebyla jsem schopna Eugena dobře předvést. Tak moc jsem se snažila Eugena namotivovat, až to pěkné nebylo. Takže vše beru na sebe, nebudu říkat že je Eugene hezčí a takové blbosti, názoru pana rozhodčího si velmi vážím, ale když se na to podívám zpětně, udělala bych mnoho věcí jinak.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama